Dodany: 2012-02-27 11:58:35
 

Czym są rankingi OFE Powierzając swoje pieniądze jakiejś instytucji prywatnej, chcemy aby były one dobrze zarządzane i przynosiły jak największy zysk. Ważna jest również stabilność rynkowa. Zwłaszcza jeśli idzie o takie jednostki jak fundusz emerytalny olsztyn, który za kilkadziesiąt lat ma dać nam zwiększenie wymiaru emerytury.

 

Musi być to więc przedsięwzięcie oparte na pewnym kapitale (eksperci twierdzą, że najlepiej jeśli ma tam udział także ten zagraniczny). Fundusz emerytalny olsztyn należy do dość dużego grona OFE. Jak jednak z wielu wybrac ten najlepszy. Dobrze jest sugerować się tak zwanymi rankingami Otwartych Funduszy Emerytalnych. Są one tworzone przez Komisje Nadzoru finansowego na podstawie obiektywnych danych związanych z wynikami finansowymi. Najczęściej dobrym wskaźnikiem jest wysokość stopy zwrotu, udział w rynku czy wypracowany w danym okresie czasu zysk.

 

Eksperci podkreślają, że znacznie lepiej jest kierować się statystykami obejmującymi dłuższe okresy czasu, a najlepiej przejrzeć i porównać działalność od momentu powstania. Fundusz emerytalny olsztyn może bowiem w  ostatnim czasie mieć nieco gorsze wyniki zniż zwykle, ale w ogólnym rozrachunku osiągać znacznie lepsze.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są rankingi OFE
Nick: