Dodany: 2012-02-27 11:51:39
 

Czy OFE pobierają jakieś opłatyDecydując się oszczędzać na naszą emeryturę nie tylko w instytucjach państwowych często zastanawiamy się ile te usługi będą nas kosztował. Nie ma co ukrywać, że fundusz emerytalny olsztyn jako inicjatywa prywatna, musi na siebie zarobić a tym samym pobierać pewne prowizje od wykonywanych operacji finansowych środkami klienta.

 

Jednostki takie jak fundusz emerytalny olsztyn pobierają nawet nie jedną a kilka równych opłat w wariantach procentowych zwykle uzależnionych od koncernu i ustaleń zawieranej z klientem umowy. Jedną z takich prowizji jest tak zwana opłata dystrybucyjna, pobierana z każdej wpływającej składki i wynosząca w zależności od funduszu od 3 do nawet 10%. Ponadto jednostki takie jak fundusz emerytalny olsztyn, także za zarządzanie naszą gotówką potrącają sobie pewien niewielki procent zysków, ten jednak jest zależny od ustalonych limitów dla konta a także ilości już uzbieranych środków będących obrocie.

 

Mimo wszystkich tych opłat fundusz emerytalny olsztyn jest znacznie bardziej opłacalny niż trzymanie pieniędzy tylko w Funduszu Ubezpieczeń Społecznym zarządzany przez ZUS..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy OFE pobierają jakieś opłaty
Nick: