Dodany: 2012-02-27 11:40:45
 

Jak zapisać się do OFEKażdego z nas czeka kiedyś zasłużona emerytura. Jeśli zdecydowaliśmy się odkładać nie tylko poprzez Zakład Ubezpieczeń Społecznych ale i prywatne jednostki takie jak fundusz emerytalny olsztyn, mamy większe prawdopodobieństwo, że świadczenia nam wypłacane pozwolą nam godnie dożyć swoich ostatnich dni.

 

By jednak czerpać z profitów, jakie daje fundusz emerytalny olsztyn lub inne pokrewne Otwarte Fundusze Emerytalne (w skrócie OFE) trzeba się najpierw do nich zapisać. Członkostwo w nich jest dobrowolne w zakresie wyboru konkretnej jednostki – osoby ubezpieczone w tak zwanym drugim filarze jednak są niejako zmuszone do korzystania z nich jako takich.

 

Fundusz emerytalny olsztyn jest tylko jednym z wielu – obecnie na polskim rynku funkcjonuje ich kilkanaście). Jeśli chcemy skorzystać z usług jednego z nich i już dokonaliśmy wyboru, który konkretnie miałby to być, wystarczy udać się do placówki w naszym mieście i po dopełnieniu nieskomplikowanych formalności część składek będzie trafiała na konto funduszu. Jest to tak proste jak założenie zwykłego konta w banku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zapisać się do OFE
Nick: