Dodany: 2012-02-27 11:26:12
 

Jak wybrać dobry fundusz emerytalnyZe względu na niewydolność poprzedniego systemu emerytalnego, kilkanaście lat temu mogliśmy być świadkami jego reformy. Dano wówczas możliwość wejścia na rynek finansowy jednostkom takim jak fundusz emerytalny olsztyn, prywatnej instytucji  zajmującej się obrotem składkami w celu ich późniejszego pomnożenia dla pożytku swojego i klientów.

 

By wybrać dobry fundusz emerytalny olsztyn, trzeba się jednak trochę postarać, rozejrzeć i przede wszystkim wiedzieć na co patrzeć i jakie kryteria brać pod uwagę w procesie selekcji. Większość ekspertów radzi spoglądać w pierwszej kolejności na tak zwane stopu zwrotu, obrazujące wysokość wypracowanego dochodu, a więc i skuteczność inwestycji,  jakie fundusz emerytalny olsztyn poczynił w danym czasie.

 

Tutaj jednak wstrzymajmy się z pochopna decyzją – znacznie bardziej obrazowe są statystyki tego wskaźnika jeśli bierzemy pod uwagę znaczny okres czasu (najlepiej od momenty powstania danego funduszu). Da to w miarę wiarygodny obraz całościowy – w konkretnych miesiącach mógł on bowiem przeżywać wzloty i upadki a w skali roku wypracować bardzo zadowalający wynik..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wybrać dobry fundusz emerytalny
Nick: