Dodany: 2011-11-25 13:07:45

 

Komisja Nadzoru Finansowego Prawie każda ważna dla społeczeństwa instytucja posiada naczelny organ administracji, który zajmuje się przede wszystkim nadzorem nad placówką i dba o jej funkcjonowanie zgodnie z normami i prawem. Tak jest także w przypadku banków, nad którymi sprawuje nadzór centralny organ państwowej administracji, jakim jest oczywiście Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Komisja Nadzoru Finansowego została powołana dzięki ustawie z 21 lipca 2006 roku o nadzorze nad rynkiem finansowym. Warto wspomnieć, że Komisja pełni kompetencje innych komisji takich, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Komisja Nadzoru Bankowego oraz Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

 

Jednak w celu prawidłowego i systematycznego prowadzenia księgowości i rachunkowości banki korzystają z pomocy biur, jakim jest biuro rachunkowe olsztyn. Komisja nadzoruje i sprawdza, czy bank wzorowo wypełnia swoje obowiązki, także te z zakresu prawa podatkowego. Aby uniknąć błędów i nieścisłości prawnych bank współpracuje z wykwalifikowanymi księgowymi, którzy pracują w takim miejscu, jak biuro rachunkowe olsztyn. Ponadto biuro rachunkowe olsztyn doradza bankom. Komisja Nadzoru Finansowego także jest nadzorowana w tym wypadku przez Prezesa Rady Ministrów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Komisja Nadzoru Finansowego
Nick: